VARNING!
Du använder en urgammal och dålig webbläsare, som inte följer modern webbstandard.
Var vänlig uppdatera, eller använd en annan webbläsare, för att uppleva Eksjö idrottsskolas webbsida som det är tänkt. Tack!

Aktuell information

Här hittar du aktuell information om nästa aktivitet med Eksjö idrottsskola. Normalt läggs informationen upp på tisdag eller onsdag samma vecka som aktiviteten genomförs.

För att planera på lite längre sikt, ta en titt på översikten som du hittar under
PROGRAM.


v 15 - 17/4 - Orientering vid Skidstugan

Hurra - äntligen idrottsskola igen!!!

Välkommen att prova orientering!

Lördagen den 17 april är det dags för idrottsskola för alla 2:or i kommunen. Den här gången erbjuder Eksjö SOK orientering ute vid Skidstugan. Vi träffas kl 10.00 vid vindskyddet i Skidstugan och håller på fram till kl 12.00. Vi kommer att vara utomhus under hela passet, så klä er efter väder och ha gympaskor på fötterna.

OBS! Anmälan krävs!

För att Eksjö SOK ska kunna planera och arrangera en Corona-anpassad idrottsskola, så vill vi att ni anmäler er via mail senast onsdagen den 14/4. Anmäl er till jenny.jakobsson@eksjo.se.

Varmt välkomna!

Hitta till Skidstugan

Den här webbsidan använder, som de flesta andra webbsidor också gör, kakor för att göra din användarupplevelse bättre och för att mäta användningen.

Vi samlar inte in någon personlig information utan ditt medgivande (som t.ex. vid anmälan till idrottsskolan).